Temporada actual 2024

L'Atleta 10 és una activitat competitiva entre els socis del C.A. RUNNING en base a una cursa cada mes, seleccionada del Calendari de Curses de Fons de Catalunya, de la Federació Catalana d’Atletisme i de la FEEC. Cada cursa té una puntuació màxima de 100 punts i cada atleta puntua en base als temps obtinguts pels atletes del club. L'atleta que més punts suma al final de temporada guanya la competició. Pots consultar el detall del reglament i els resultats d'aquesta temporada en aquest apartat.

 

Calendari temporada 2024

Cursa
Data
Tipus cursa
1
10 Km del Barri de Sant Antoni
21/01/2024
10.000 m
2
Mitja Marató de Barcelona
11/02/2024
Mitja marató
3
Marató de Barcelona
10/03/2024
Marató
4
Cursa de les Aixetes 10km
07/04/2024
Cursa de muntanya
5
Cursa de les Aixetes 22km
07/04/2024
Cursa de muntanya
6
Trail Serramarina Alella
28/04/2024
Cursa de muntanya
7
Marxa Trail Arenys
02/06/2024
Cursa de muntanya

 

Resultats curses

10 Km del Barri de Sant Antoni
21/01/2024
Temporada 2024-2024
Pos
Atleta
Categoria
Temps real
Punts
1
Pedro López Álvarez
Open
00:36:59
79.59
2
Josep Albet Uson
Open
00:37:43
78.04
3
Marcello Peres Castellani
Open
00:39:42
74.14
4
Julen Valverde Segura
Open
00:39:56
73.71
5
Pol Farré Violan
Open
00:42:39
69.01
6
Pol Colomer Suris
Open
00:44:00
66.89
7
Joan Miquel Valverde Moya
Open
00:45:02
65.36
8
Carles Farré José
Open
00:45:28
64.74
9
Toni Díaz Panadero
Open
00:45:30
64.69
10
Victor Gutiérrez Gómez
Open
00:45:40
64.45
11
Albert Tadeo Folch
Open
00:47:58
61.36
12
Roger Jiménez Remacha
Open
00:49:15
59.76
13
Fabiola Ramírez Hernández
Open
00:50:13
58.61
14
Jacint Gil Arbós
Open
00:50:57
57.77
15
Ramon Vilà Ribé
Open
00:53:18
55.22
16
Mariona Piquer Grima
Open
00:54:04
54.44
17
Francesc Garcia Canals
Open
01:07:16
43.76
Mitja Marató de Barcelona
11/02/2024
Temporada 2024-2024
Pos
Atleta
Categoria
Temps real
Punts
1
Marc Guinjoan Cesena
Open
01:16:49
77.28
2
Josep Albet Uson
Open
01:20:38
73.63
3
Pedro López Álvarez
Open
01:22:23
72.06
4
Pol Farré Violan
Open
01:36:23
61.59
5
Pol Colomer Suris
Open
01:37:29
60.90
6
Tram Pham
Open
01:39:04
59.93
7
Ricard Pérez Alonso
Open
01:41:55
58.25
8
Albert Tadeo Folch
Open
01:53:17
52.41
9
Fabiola Ramírez Hernández
Open
01:56:56
50.77
10
Marc Torné Mo
Open
01:58:09
50.25
11
Mariona Piquer Grima
Open
02:02:47
48.35
12
Francesc Garcia Canals
Open
02:20:17
42.32
Marató de Barcelona
10/03/2024
Temporada 2024-2024
Pos
Atleta
Categoria
Temps real
Punts
1
Josep Albet Uson
Open
02:45:54
75.35
2
Pedro López Álvarez
Open
02:55:18
71.31
3
Tram Pham
Open
03:26:32
60.52
4
Ricard Pérez Alonso
Open
03:32:36
58.80
5
Pol Farré Violan
Open
03:46:51
55.10
6
Carles Palom Rico
Open
04:00:38
51.95
7
Xavier Capdevila Vàzquez
Open
04:22:58
47.53
8
Francesc Garcia Canals
Open
04:52:15
42.77
Cursa de les Aixetes 10km
07/04/2024
Temporada 2024-2024
Pos
Atleta
Categoria
Temps real
Punts
1
Pedro López Álvarez
Open
00:51:42
91.01
2
Pol Colomer Suris
Open
00:55:57
84.09
3
Marcello Peres Castellani
Open
00:57:01
82.52
4
Tram Pham
Open
01:04:11
73.31
5
Mariona Piquer Grima
Open
01:07:33
69.65
6
Fernando Zurita Vidal
Open
01:07:52
69.33
7
Pilar Lunaro Camisón
Open
01:12:28
64.93
8
Julia Martínez Ortega
Open
01:12:28
64.93
9
David Segarra Verdú
Open
01:17:02
61.08
Cursa de les Aixetes 22km
07/04/2024
Temporada 2024-2024
Pos
Atleta
Categoria
Temps real
Punts
1
Gonzalo Martínez Pringe
Open
02:31:08
68.03
2
Toni Díaz Panadero
Open
02:34:46
66.43
Trail Serramarina Alella
28/04/2024
Temporada 2024-2024
Pos
Atleta
Categoria
Temps real
Punts
1
Pedro López Álvarez
Open
01:04:46
83.32
2
Victor Gutiérrez Gómez
Open
01:19:30
67.88
3
Tram Pham
Open
01:21:24
66.30
4
Pol Farré Violan
Open
01:21:28
66.24
5
Joan Miquel Valverde Moya
Open
01:25:17
63.28
6
Mariona Piquer Grima
Open
01:27:21
61.78
7
Fernando Zurita Vidal
Open
01:31:02
59.28
8
Ramon Vilà Ribé
Open
01:43:05
52.35
Marxa Trail Arenys
02/06/2024
Temporada 2024-2024
Pos
Atleta
Categoria
Temps real
Punts
1
Pedro López Álvarez
Open
00:58:24
78.25
2
Victor Gutiérrez Gómez
Open
01:04:43
70.62
3
Joan Miquel Valverde Moya
Open
01:07:33
67.65
4
Pol Farré Violan
Open
01:10:56
64.43
5
Albert Tadeo Folch
Open
01:12:47
62.79
6
Mariona Piquer Grima
Open
01:14:43
61.16
7
Jacint Gil Arbós
Open
01:24:03
54.37
8
Ramon Vilà Ribé
Open
01:24:05
54.35

 

Classificació

Pos
Atleta Cursa
Temps real
Punts
Total
1
Pedro López Álvarez
475.54
10 Km del Barri de Sant Antoni
00:36:59
79.59
Mitja Marató de Barcelona
01:22:23
72.06
Marató de Barcelona
02:55:18
71.31
Cursa de les Aixetes 10km
00:51:42
91.01
Trail Serramarina Alella
01:04:46
83.32
Marxa Trail Arenys
00:58:24
78.25
Pos
Atleta Cursa
Temps real
Punts
Total
2
Pol Farré Violan
316.38
10 Km del Barri de Sant Antoni
00:42:39
69.01
Mitja Marató de Barcelona
01:36:23
61.59
Marató de Barcelona
03:46:51
55.10
Trail Serramarina Alella
01:21:28
66.24
Marxa Trail Arenys
01:10:56
64.43
Pos
Atleta Cursa
Temps real
Punts
Total
3
Mariona Piquer Grima
295.39
10 Km del Barri de Sant Antoni
00:54:04
54.44
Mitja Marató de Barcelona
02:02:47
48.35
Cursa de les Aixetes 10km
01:07:33
69.65
Trail Serramarina Alella
01:27:21
61.78
Marxa Trail Arenys
01:14:43
61.16
Pos
Atleta Cursa
Temps real
Punts
Total
4
Tram Pham
260.05
Mitja Marató de Barcelona
01:39:04
59.93
Marató de Barcelona
03:26:32
60.52
Cursa de les Aixetes 10km
01:04:11
73.31
Trail Serramarina Alella
01:21:24
66.30
Pos
Atleta Cursa
Temps real
Punts
Total
5
Josep Albet Uson
227.01
10 Km del Barri de Sant Antoni
00:37:43
78.04
Mitja Marató de Barcelona
01:20:38
73.63
Marató de Barcelona
02:45:54
75.35
Pos
Atleta Cursa
Temps real
Punts
Total
6
Pol Colomer Suris
211.89
10 Km del Barri de Sant Antoni
00:44:00
66.89
Mitja Marató de Barcelona
01:37:29
60.90
Cursa de les Aixetes 10km
00:55:57
84.09
Pos
Atleta Cursa
Temps real
Punts
Total
7
Victor Gutiérrez Gómez
202.95
10 Km del Barri de Sant Antoni
00:45:40
64.45
Trail Serramarina Alella
01:19:30
67.88
Marxa Trail Arenys
01:04:43
70.62
Pos
Atleta Cursa
Temps real
Punts
Total
8
Joan Miquel Valverde Moya
196.29
10 Km del Barri de Sant Antoni
00:45:02
65.36
Trail Serramarina Alella
01:25:17
63.28
Marxa Trail Arenys
01:07:33
67.65
Pos
Atleta Cursa
Temps real
Punts
Total
9
Albert Tadeo Folch
176.56
10 Km del Barri de Sant Antoni
00:47:58
61.36
Mitja Marató de Barcelona
01:53:17
52.41
Marxa Trail Arenys
01:12:47
62.79
Pos
Atleta Cursa
Temps real
Punts
Total
10
Ramon Vilà Ribé
161.93
10 Km del Barri de Sant Antoni
00:53:18
55.22
Trail Serramarina Alella
01:43:05
52.35
Marxa Trail Arenys
01:24:05
54.35
Pos
Atleta Cursa
Temps real
Punts
Total
11
Marcello Peres Castellani
156.66
10 Km del Barri de Sant Antoni
00:39:42
74.14
Cursa de les Aixetes 10km
00:57:01
82.52
Pos
Atleta Cursa
Temps real
Punts
Total
12
Toni Díaz Panadero
131.12
10 Km del Barri de Sant Antoni
00:45:30
64.69
Cursa de les Aixetes 22km
02:34:46
66.43
Pos
Atleta Cursa
Temps real
Punts
Total
13
Francesc Garcia Canals
128.85
10 Km del Barri de Sant Antoni
01:07:16
43.76
Mitja Marató de Barcelona
02:20:17
42.32
Marató de Barcelona
04:52:15
42.77
Pos
Atleta Cursa
Temps real
Punts
Total
14
Fernando Zurita Vidal
128.61
Cursa de les Aixetes 10km
01:07:52
69.33
Trail Serramarina Alella
01:31:02
59.28
Pos
Atleta Cursa
Temps real
Punts
Total
15
Ricard Pérez Alonso
117.05
Mitja Marató de Barcelona
01:41:55
58.25
Marató de Barcelona
03:32:36
58.80
Pos
Atleta Cursa
Temps real
Punts
Total
16
Jacint Gil Arbós
112.14
10 Km del Barri de Sant Antoni
00:50:57
57.77
Marxa Trail Arenys
01:24:03
54.37
Pos
Atleta Cursa
Temps real
Punts
Total
17
Fabiola Ramírez Hernández
109.38
10 Km del Barri de Sant Antoni
00:50:13
58.61
Mitja Marató de Barcelona
01:56:56
50.77
Pos
Atleta Cursa
Temps real
Punts
Total
18
Marc Guinjoan Cesena
77.28
Mitja Marató de Barcelona
01:16:49
77.28
Pos
Atleta Cursa
Temps real
Punts
Total
19
Julen Valverde Segura
73.71
10 Km del Barri de Sant Antoni
00:39:56
73.71
Pos
Atleta Cursa
Temps real
Punts
Total
20
Gonzalo Martínez Pringe
68.03
Cursa de les Aixetes 22km
02:31:08
68.03
Pos
Atleta Cursa
Temps real
Punts
Total
21
Pilar Lunaro Camisón
64.93
Cursa de les Aixetes 10km
01:12:28
64.93
Pos
Atleta Cursa
Temps real
Punts
Total
22
Julia Martínez Ortega
64.93
Cursa de les Aixetes 10km
01:12:28
64.93
Pos
Atleta Cursa
Temps real
Punts
Total
23
Carles Farré José
64.74
10 Km del Barri de Sant Antoni
00:45:28
64.74
Pos
Atleta Cursa
Temps real
Punts
Total
24
David Segarra Verdú
61.08
Cursa de les Aixetes 10km
01:17:02
61.08
Pos
Atleta Cursa
Temps real
Punts
Total
25
Roger Jiménez Remacha
59.76
10 Km del Barri de Sant Antoni
00:49:15
59.76
Pos
Atleta Cursa
Temps real
Punts
Total
26
Carles Palom Rico
51.95
Marató de Barcelona
04:00:38
51.95
Pos
Atleta Cursa
Temps real
Punts
Total
27
Marc Torné Mo
50.25
Mitja Marató de Barcelona
01:58:09
50.25
Pos
Atleta Cursa
Temps real
Punts
Total
28
Xavier Capdevila Vàzquez
47.53
Marató de Barcelona
04:22:58
47.53

 

Reglament

Art.1 Per participar en la competició de l'Atleta-10, és imprescindible ser soci del C.A. RUNNING i estar al corrent de tots els pagaments.

Art.2 Per obtenir premi a la competició de l'Atleta 10, els participants hauran de fer un mínim de 6 curses a escollir d'un total de 10. Els millors 6 temps dels participants seran els que marcaran la classificació general. S'intentarà, en funció del calendari de curses de la temporada d'atletisme, que hi hagi una variada representació de proves amb distàncies que poden anar dels 5 km fins els 42,195 km, d'asfalt o de muntanya.

Art.3 Hi haurà una única categoria, tant masculina com femenina.

Art.4 Al finalitzar la temporada de competició de l'Atleta 10, es premiaran els 10 corredors amb més puntuació de cada categoria que hagin participat al menys en 6 curses. En cas d’igualtat en la puntuació, passa al davant l’atleta de més edat, independentment del nombre de curses.

Art.5 Totes les curses, independentment de la distància, tindran el mateix pes a la puntuació. El sistema de puntuació és el següent per cada cursa i corredor: Punts corredor (X) = Temps guanyador cursa * 100 / Temps corredor (X) (amb 2 decimals).

Art.6 La Junta Directiva del C.A. RUNNING decideix quines proves formen part de l’Atleta 10, malgrat això s’admeten suggeriments, fent-los arribar amb suficient antelació per poder-los valorar.

Art.7 La classificació de l'Atleta 10 s'obtindrà a partir del temps REAL de cada corredor del C.A. RUNNING publicat per l'organització de la cursa. Únicament serà escollit el temps OFICIAL en el cas no hi hagi possibilitat d'aconseguir el temps REAL. En cas que una cursa no publiqui una classificació REAL ni OFICIAL, la directiva té la potestat d’anul·lar-la, o de confeccionar una classificació, si fos possible, en base a l’ordre d’arribada.

Art.8 Per poder puntuar a la classificació de l’Atleta 10, us heu d’inscriure reglamentàriament a la cursa amb el nom del C.A. RUNNING i córrer amb l'equipació de competició actual del club. Qui així no ho faci, NO PUNTUARÀ a la cursa.

Art.9 Qualsevol incidència o reclamació que pugui aparèixer a efectes de l’Atleta 10, serà la Junta Directiva qui ho resoldrà.

Art.10 Queda prohibit retallar el circuit (voreres, parterres); si es comprova aquest fet, el corredor implicat no puntuarà a la cursa.

Art.11 Per fomentar la participació en aquesta competició, tot soci del C.A. RUNNING que completi un mínim de 8 curses de l'Atleta 10, rebrà addicionalment un obsequi. Aquest premi no serà acumulable amb el premi anàleg a la competició de Marxes 10.

 

 

Galeria d'imatges

Equipacions de competició i catàleg

Contacta amb nosaltres!

Club Atlètic Running

Esta dirección de correo electrónico está siendo protegida contra los robots de spam. Necesita tener JavaScript habilitado para poder verlo.

NIF: G58056904

Seu social

c/ Elkano, 24. 08004 Barcelona

Pista Les Tres Xemeneies

c/ Vila i Vilà, 34. 08004 Barcelona

 

Patrocinadors

Entitats amigues

 

Properes activitats

21/07/2024 XXVI Cursa del Poble-sec 2024 

22/09/2024 7ª jornada Atleta-10. Cursa de la Mercè. 10km

06/10/2024 8ª jornada Atleta-10 i Marxes-10Cursa Social CAR de Collserola 2024

03/11/2024 9ª jornada Atleta-10. Cursa Popular de Sant Martí. 5km i 10km

01/12/2024 10ª jornada Atleta-10. Jean Bouin. 10km

14/12/2024 Esmorzar de Germanor. Centre Cívic El Sortidor

Àlbums Els Matins de Montjuïc

Comunicacions i notícies

  • Fes-te soci!

    Us convidem a fer-vos socis del nostre club d'atletisme. Això us permetrà gaudir de l'esport i les diverses activitats organitzades entre tots. Podràs gaudir, a més a més, de tots els avantatges i...

  • Servei d'entrenador de grup

    El CAR subvenciona un servei d'entrenador de grup pels socis del club. (servei provisionalment no disponible)

Top5 Atleta 10

1.

-
Pedro López Álvarez
475.54 punts

2.

-
Pol Farré Violan
316.38 punts

3.

-
Mariona Piquer Grima
295.39 punts

4.

-
Tram Pham
260.05 punts

5.

-
Josep Albet Uson
227.01 punts

Veure més...

Top5 Marxes 10

1.

-
Miquel Angel Higueras Morejon
6.00 punts

2.

-
Carles Barceló Camarero
5.00 punts

3.

-
Manel Orpinell Ros
5.00 punts

4.

-
Hèctor Pujol Colom
5.00 punts

5.

-
Josep Padró Maneus
5.00 punts

Veure més...